“Mos u lodhni kot”, Përgjigjia e Arta Vorpsit për gazetarët

08:26 | 15/11/201908:260

Arta Vorpsi dhe Marsida Xhaferllari kanë hyrë të dyja mëngjesin e sotëm në Gjykatën Kushtetuese. Gazetarja Esiona Konomi raporton për abcnews.al se Marsida Xhaferri ka mbërritur në zyrë e para, ndërsa Arta Vorpsi punon prej shumë vitesh në Gjykatën Kushtetuese.

Arta Vorpsi e pyetur nga gazetarët që e prisnin para gjykatë tha vetëm: “Mos u lodhni kot”. Ndërsa Marsida Xhaferllari i përshëndeti gazetarët: “Mirëmëngjes dhe ditë të mbarë”.

Marsida Xhaferri u betua një ditë më parë në Presidencë si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, kurse Arta Vorspi nuk është dekretuar nga Presidenti, por ajo u betua paraditen e djeshme  te noterja, veprim ky që ngjalli reagime të ndryshme. /abcews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono