“Mos e quani më kampionat i çmendur, edhe me dorë nuk bëhej kështu”

22:14 | 11/11/201922:140

Sulejman Starova, pjesë e panelit të emisionit Pressing që transmetohet në ABC News, ka analizuar atë që ndodh në Superiore, nga ndeshjet, te skuadrat në veçanti. “Termi i çmendur nuk duhet përmendur më. Partizani duket ekipi më i kompletuar. Përmendet gjyqtarin dhe Partizanin nuk ia dhanë një dhe ikën dy pikë”, tha fillimisht trajneri njohur.

Edmond Gëzdari është një tjetër i ftuar në emision dhe ai shpreh habinë e tij për renditjen e Superiores deri më tani: “Këtë klasifikim dyshoj ta kem parë ndonjëherë, që vendi i tretë nga fundi është 6 pikë me vendin e parë. Klasifikim interesant. Partizani do kalojë më përpara. Tirana, Teuta e Laçi do jenë ekipet që do e bëjnë kampionatin sivjet”.

Ermal Tahiri mori fjalën më pas:  “Edhe me dorë nuk do ishte bërë kështu renditja e kampionatit. Laçi e Skënderbeu morën fitore. Kurbinasit ishin në formë, e kishim thënë edhe në javët e mëparshme. Korçarët morën një fitore fantastike në Ballsh. Ekipet e tjera janë aty. S’e kemi parë këtë renditje, diferencat janë shumë të vogla mes ekipeve”. /abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono