Monologu i Nanos: Individi mban përgjegjësi për qëndrimet e tij

23:12 | 04/10/201923:120

Historia ka lidhje me një familje fantastike britanike. Bëhet fjalë për familjen Johnson, e cila është një familje shumë e komplikuar dhe shumë e sofistikuar.

Familja e Johnson është konservatore. Megjithatë në terma politik, familja Johnson është e përçarë sepse ata kanë votuar në mënyra të ndryshme për Brexit.

Boris Johnos është një nga nismëtarët për lëvizjen e Brexit. Rashela, motra e Johnson, ka votuar për qëndrimin e Britanisë në Bashkinë Europian.

Kjo gjë po diskutohet shumë në Britaninë e madhe. Boris Johnson mbajti një fjalim ku mes të tjerave tha:

“Unë e di që disa njerëz janë shumë të pasionuar pas përcarjes në familjen time lidhur me BE-në. Por unë e kam mbajtur një AS nën mëngë. Dhe AS-i im nën mëngë është: Nëna ime votoi kundër BE-së”  

Familja Johnson është një familje që nuk mund ta gjesh në Shqipëri.

Nuk mund të përfytyrohet një familje e ndarë në gjysmë. Gjithsesi Johnson nuk ka patur asnjë disavantazh nga kjo gjë dhe kjo ndodh sepse në Britaninë e madhe është individi që është qendra e shoqërisë.

Është individi që mban përgjegjësi për qëndrimet e veta, për përgjegjësitë e veta. Zgjedhjet që bën secili individ nuk lëndojnë harmoninë e kolektivit.

Në këtë rast është harmonia e familjes Johnson./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono