Mongolia izolon gjithçka, masa të rrepta për të parandaluar koronavirusin

09:34 | 27/01/202009:340

Mongolia ka urdhëruar mbylljen e universiteve për të parandaluar përhapjen e kornavirusit e përhapur në Kinë, që ka shkaktuar deri më tani 81 viktima.

Media shtetërore Montsame duke cituar një takim të kabinetit qeverisës, bën me dije se institucionet arsimore do të qendrojnë të mbyllura nga dita e sotme deri në  2 mars.

Ajo ka mbyllur gjithashtu vendkalimet kufitare për automjetet dhe lëvizjen e këmbësorëve, dhe bëri thirrje që të anulohen të gjitha tubimet publike./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono