Momenti i keq dhe depresioni i “Mbretit”, djali i Pele shpjegon shkakun

09:54 | 11/02/202009:540

Pele është një nga legjendat e gjalla të futbollit. Ish-sulmuesi i njohur është një mit në Brazil, por jo vetëm. Vitet kalojnë dhe me 23 tetor do të festojë 80-vjetorin e lindjes. Kohët e fundit nuk ndihet mirë, madje ka rënë në depresion.

Djali i tij sqaron gjithçka në një prononcim për Globo Esporte. Edinho, ish-portier i Santos, ndalet te gjendja e vështirë e babait të tij. Problemet në ecje po i përjeton keq dhe Pele nuk del më nga shtëpia e tij.

Ka vështirësi të mëdha në ecje, gjendje që e ka çuar në depresion. Ka qenë gjithmonë një figurë imponuese, ndërsa sot nuk arrin të ecë normalisht. Ky është shkaku se pse nuk do më që të dalë nga shtëpia, ndihet keq dhe nuk i pëlqen të ekspozohet më“, deklaron Edinho. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono