Momentet e dhimbshme, parodistët e Vlorës vajtojnë humbjen e kolegut (Foto)

12:30 | 31/05/201912:300

Ndarja e parakohshme nga jeta e parodistit të Vlorës Muhamet Liko është një lajm i hidhur për të gjithë. Dhimbja është e madhe për artëdashësit, aq më tepër për familjarët dhe kolegët e tij. Afrim Agalliu, Mane Lumani dhe Agron Hamo, tre nga parodistët e Vlorës, vajtojnë humbjen e mikut të tyre, Metit.

Sot në ambientet e teatrit “Petro Marko” në Vlorë, familjarë, miq e dashamirës janë mbledhur për të kryer homazhe për artistin e madh. Muhamet Liko vuante prej kohësh nga problemet me zemrën. Iu ishte nënshtruar disa ndërhyrjeve kirurgjikale, por nuk ia doli dot të fitonte betejën me vdekjen.

Ditën e enjte, familjarët njoftuan se Meti u nda nga jeta. Parodisti i Vlorës Muhamet Liko dhe 3 kolegët e tij Mane Lumani, Afrim Agalliu dhe Agron Hamo kanë dhënë shumë për publikun shqiptar, duke sjellë në skenë emocione të mëdha. /tvklan.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono