Momente frike në pallatin mbretëror në Britani

14:28 | 09/04/201814:280

Momente frike janë regjistruar në afërsi të Pallatit Mbretëror në Britani. Policia ka arrestuar një 30-vjeçar, i cili po drejtonte një furgon të bardhë në afërsi të Pallatit Buckingham. Ai është i dyshuar për krime kundër rendit publik. Idenditeti i tij nuk bëhet I ditur por vetëm njoftohet se arrestimi është kryer mëngjesin e sotëm. Fillimisht rrugët përreth pallatit rezidencial të Mbretëreshës Elizabet e Dytë u mbyllën nga policia. Ndërsa më pas furgoni u kontrollua. Hetuesit njoftojnë se për momentin nuk rezulton ndonjë provë se ky është një rast që lidhet me ndonjë kërcënim ekstremist. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono