Moti për sot, zbuloni ç’parashikojnë sinoptikanët

07:34 | 02/01/202007:340

Sipas MeteoAlb: Orët e para të ditës mbizoterohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta në të gjithë vendin, më të dendura mbeten në zonat malore përgjatë kufirit lindor. Pasditja dhe nata vijojne me kthjellime dhe vranësira kalimtare por pa rrezikuar reshje.

Temperaturat e ajrit  ulen lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -6°C  mëngjesi në zonat malore deri në 12°C mesdita në bregdet.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono