Mkhitaryan: Emery më lodhi me taktikë, ja pse u largova nga Arsenali

18:10 | 15/11/201918:100

Henrikh Mkhitaryan ka sqaruar se pse u largua nga Arsenali. Lojtari ofensiv u huazua në Serie A te Roma në merkaton e verës dhe ndihet mirë për këtë veprim. Lojtari armen shigjeton Unai Emery, trajnerin spanjoll të Arsenalit.

Në një prononcim për FourFourTwo, lojtari ofensiv tregon shkakun e vërtetë të largimit nga “Topçinjtë”. Trajneri dhe shefi i klubit tentuan t’i ndryshonin mendje, por Roma e bindi totalisht për t’u larguar nga ekipi londinez.

I kushtonte shumë rëndësi taktikës dhe roli im në fushë ndryshoi. Më parë luajë si sulmues krahu, por m’u desh të bëhesha një mesfushor defensiv. Në një moment nuk e durova dot më faktin që qëndroja në pankinë dhe shihja të tjerët duke luajtur. Jam 30 vjeç dhe kam dëshirë që të luaj. Unai Emery dhe Sanllehi, shefi ekzekutiv i klubit, insistuan që besonin ende tek unë, por Roma tregua më bindëse“, thekson lojtari armen. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono