Mjaftuan vetëm 2 orë shi

22:44 | 09/06/201922:440

Rreth 2 orë reshje të dendura shiu kanë mjaftuar për të përmbytur shumë lagje në kryeqytetin turk, Ankara, pasditen e kësaj të diele.

Sipas agjencisë së lajmeve “DHA”, një grua ka humbur jetën nga përmbytjet. Dëmet materiale ndërkohë llogariten tepër të mëdha.

Qindra makina janë mbuluar nga uji në rrugë dhe garazhe. Uji i reshjeve të dendura të shiut ka vërshuar edhe në shumë dyqane, magazina e punishte duke shkaktuar dëme të shumta.

Banorë të shumtë janë përpjekur të largojnë makinat e tyre nga zonat me ujë duke i shtyrë. Të bllokuar në rrugë kanë mbetur edhe shumë autobusë të bashkisë.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono