Mirditë, Basha: Rama di vetëm të grabisë

18:58 | 28/07/201918:580

Nga Mirdita ku takoi simpatizantë të Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se nuk tërhiqet nga kërkesa për zgjedhje të parakohshme parlamentare. Sipas tij, e vetmja politikë e Edi Ramës është grabitja.

“Është një hajdut psikik, nuk është një i çmendur apo i marrë, është një hajdut psikik, që vjedh çdo gjë që i del përpara”, tha Basha.

Kreu i opozitës vuri në dukje se 30 Qershori ishte një mesazh besimi për PD.

“Rruga jonë për ta kthyer refuzimin masiv të 30 qershorit nga një shumicë “Rama ik” në një shumicë qeverisëse, kalon përmes kutisë së votimit. Për këtë askush nuk ka asnjë iluzion. Qëllimi i protestave ka qenë, është dhe mbetet të diktojë kushtet minimale për zgjedhje të lira e të ndershme”, u shpreh Basha.

Duke theksuar se PD-ja e ka nisur këtë betejë për interesin e njerëzve, kryedemokrati shprehu vendosmërinë për ta çuar atë deri në fund për interesin e njerëzve./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono