Mirdita e bllokuar nga bora, probleme edhe me energjinë

11:12 | 11/01/2019

Mirdita vazhdon të ketë probleme të mëdha nga bora. Pjesa më e madhe e territorit është e bllokuar, dhe rrugët rurale janë të pakalueshme. Në Fan, Orosh, Kaçinar e Selitë lëvizja është e pamundur. Grupet e emergjencave kanë punuar ditën e natën, por sasia e borës është shumë e madhe. Banorët e zonave të thella kishin marrë masa më parë për furnizimin me ushqime, megjithatë shumë familje janë gjetur të papërgatitur. Kryetari i bashkisë  Ndrec Dedaj ka deklaruar se po punohet me hapjen e rrugëve dytësore. Në terren janë më shumë se 10 fadroma, dhe ekipe të OSHEE-së. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono