Miqësoret e sotme: Flamurtari frenon Bylisin, fitojnë Kastrioti dhe Lushnja

20:45 | 18/01/202020:450

Të tjera miqësore janë zhvilluar sot nga klubet shqiptare. Flamurtari u përball me Bylis në Vlorë, por asnjë gol u shënua. Ndeshja u mbyll në barazim pa gola. Kuqezinjtë e vendit të fundit do të luajnë do të luajë në kampionat kundër Vllaznisë në mesjave, ndërsa Bylis udhëton drejt kryeqytetit për t’u ndeshur me Tiranën.

Në fushë zbriti edhe Kastrioti, ekipi që kryeson grupin A të Kategorisë së Parë. Pesë gola u shënuan në këtë miqësore, të gjithë në pjesën e dytë. Krutanët mposhtën 3-2 Vorën falë golave të Mehmetit, Markut dhe Bardhit, teksa dygolëshi i Sadikut nuk i shërbeu Vorës.

Sukses edhe për Lushnjën. Lagunarët fituan 0-2 përballë Butrintit, teksa kanë si objektiv rikthimin në elitë. Ndeshja tjetër u zhvillua mes Burrelit dhe Ilirisë së Fushë Krujës. Këta të fundit përmbysën disavantazhin e pjesës së parë dhe fituan 3-2. /abcnews.al

Miqësoret e sotme

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono