Miqësore pa “krisma”, Luftëtari dhe Bylis shfrytëzojnë ndërprerjen

15:18 | 14/11/201915:180

Luftëtari dhe Bylis kanë shfrytëzuar ndërprerjen e kampionatit për të zhvilluar një miqësore. Dueli i orës 13:30 është zhvilluar në qytetin e gurtë. Trajneri vendas zgjodhi një formacion eksperimental. Jorgos Marantas u dha mundësinë për të luajtur atyre që janë aktivizuar më pak këto javë.

Ekipi ballshiot e nisi me titullarët. Veljko Dovedan zgjodhi më të mirët, por miqësorja u mbyll ashtu si nisi. Pavarësisht disa rasteve, asnjë ekip nuk ia doli të gjente rrugën e rrjetës.

Luftëtari renditet në vend të parafundit me 7 pikë dhe javën e ardhshme udhëton drejt Vlorës, ndërsa Bylis, që qëndron në pozitën e dytë me 20 pikë, përballet jashtë fushe me ekipin kuksian. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono