Miqësore pa fitues, ngecin Bylis dhe Flamurtari

17:29 | 12/10/201917:290

Pas Laçit të Starovës, ishte radha e Bylisit dhe Flamurtarit për të zbritur në fushë. Ekipi ballshiot zgjodhi Apoloninë për miqësore, takim që u zhvillua në stadiumin “Hasan Zyla” të Rrogozhinës.

Ndeshja përfundoi pa fitues dhe u mbyll 1-1. Donald Mellugja ishte autori i golit për kryesuesit e Superiores, ndërsa Mario Gjata shënoi për ekipin fierak.

Bylis do të tentojë të ruajë ecurinë pozitive edhe përballë Luftëtarit. Ndeshja e radhës zhvillohet në Gjirokastër dhe ekipi i Dovedan do të bëjë maksimumin për të vazhduar të qëndrojë në krye.

Flamurtari-Egnatia

As takimi Flamurtari-Egnatia nuk dhuroi fitues. Përballja e zhvilluar në pyllin e sodës përfundoi pa gola. Kuqezinjtë po kalojnë një moment të vështirë në kampionat dhe renditën të fundit me 2 pikë.

Rikthimi i kampionatit e dërgon Flamurtarin drejt Durrësit, në një përballje të komplikuar kundër një prej katër ekipeve kryesuese. /abcnews.al

Bylis – Apolonia 1-1
(Mellugja / Gjata)

Flamurtari – Egnatia 0-0

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono