Ministrja Gjonaj në Elbasan për të inspektuar hipotekën

12:17 | 21/12/2017

Ministrja Gjonaj shkoi në Elbasan për të inspektuar nga afër punën që po bëhet në zyrat e regjistrimit të pasurive të paluajtshme. Ajo u shpreh se ka dalë në terren për të parë, jo vetëm punën që po bëhet nga institucionet vartëse, por edhe për të takuar qytetarët për t’u njohur me shqetësimet e tyre. Sipas saj pronat mbeten një problem i mbartur, por po punohet  që qytetarët të marrin përgjigje brenda 10 ditëve. Në rast se pengesa vjen nga punonjësit, ka penalitet. Ajo ka kërkuar që stafet të punojnë me orare të zgjatura për t’u ardhur në ndihmë qytetarëve dhe ka paralajmëruar se nuk do të tolerojë sorollatjen e tyre./abcnews.al

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono