Ministrja e Drejtësisë inspektim në burgun e Peqinit: Duhet reformë

11:02 | 13/03/201811:020

Duhet reformë urgjente pasi në burgjet e vendit ka korrupsion që shkon deri në nivelet e larta, deklaroi Ministrja e Drejtësisë Edilda Gjonaj, e cila inspektoi sot burgun e sigurisë së lartë në Peqin. Gjonaj tha se për 2 muaj janë penalizuar 20 punonjës burgjesh për shkelje. Prioritet sipas Gjonaj është ndryshimi i fytyrës së sistemit të burgjeve dhe nuk do të ketë asnjë lloj tolerance për aktet korruptive. Ajo gjithashtu theksoi se nuk do të ketë më punonjës të emëruar nga drejtori apo ministri, por nëpërmjet akademisë së sigurisë. Kjo do të shmangë ndikimet politike dhe do të vlerësojë profesionistët ./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono