Ministritë greke apel qytetarëve për vetëpërmbajtje

12:01 | 08/11/2018

Ministria greke e mbrojtjes dhe ajo për mbrojtjen civile, i kanë bërë apel shtetasve grekë që kanë vendosur të marrin pjesë në ceremoninë e varrimit të minoritarit grek Kaçifas në Bularat, që të vetëprmbahen në respekt të familjes së të ndjerit. Agjencitë greke të lajmeve konfirmojnë lajmin, duke shtuar se ceremonia e varrimit zhvillohet në Bularat në jug të Shqipërisë, ndërkohë që të gjitha shpenzimet janë marrë përsipër nga Bashkia e Dropullit.
Policia greke ka përforcuar masat e sigurisë pranë kufirit me Shqipërinë, për automjetet dhe autobusët që vijnë në vendin tonë. Të njëjtat masa janë marrë dhe nga policia shqiptare./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono