Ministria e Kulturës bashkëpunim me skenën e pavarur

16:12 | 13/04/2018

Në ambientet e Ministrisë së Kulturës u nënshkrua marrëveshja ndërmjet ministrisë dhe skenës së pavaruar kulturore për përmirësimin e ligjit për artin dhe kulturën.

Një ndër propozimet që skena e pavarur ka kërkuar edhe më herët është kthimi i qederes së artit, për menaxhimin e projekteve. Marrëveshja u nënshkrua nga zëvendësministrja. zonja Shujaku dhe përfaqësuesit e skenës së pavarur, Andi Tepelena dhe Ilda Mara në prani të ministres Kumbaro.

Përmirësimet e ligjit do të kryhen me frymën e bashkëpunimit mes dy palëve, por gjatë takimit zëvendministrja tha se do të hapin edhe një faqe on-line ku presin sugjerime./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono