Ministri Xhafaj takim kokë më kokë me Kryeministrin

16:09 | 16/05/2018

Për rreth një orë, Kryeministri Edi Rama ka pritur në kryeministri ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Takimi është zhvilluar pak orë pas mbledhjes së grupit parlamentar të Partisë Socialiste ku kreu i qeverisë i hoqi çdo përgjëgjegjësi morale e ligjore vartësit të tij ndaj akuzave të Partisë Demokratike.

Nuk dihet saktësisht  tema e bisedës që është bërë kokë më kokë. Pas përfundimit të takimit ministri i brendshëm Fatmir Xhafaj u drejtua për në zyrë para së cilës, opozita zhvilloi një protestë, ku kërkoi dorëheqjen e tij./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono