Ministri Peleshi inspekton situatën në qarkun e Korçës

14:36 | 03/12/2017

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Niko Peleshi, mbas takimit të mbrëmshëm me shtabin lokal të emergjencave në Korçë, këtë paradite shkoi për të parë nga afër pasojat e rreshjeve të dy ditëve të fundit. Situata në përgjithësi në qarkun e Korçës rezulton se ka kaluar pa probleme të mëdha, ndërsa rezulton e dëmtuar ura që lidh Bashkinë e Pustecit me fushën e Korçës, e cila ka pësuar rrëshkitje të një këmbë, ç’ka e bën të pakalueshme./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono