Ministri i Brendshëm i Maqedonisë Agim Nuhiu intervistë në ABC News

23:54 | 11/06/2018

Ministri i brendshëm i Maqedonisë Agim Nuhiu i ftuar në studion e “Mbrëmje në ABC News ka shprehur qëndrimin e maqedonisë përsa i takon çështjes së emigrantëve. Për zv.ministrin e brendshëm vendimi i Maqedonisë në këtë situatë do të varet nga disa indikatorë si fluksi por edhe pozicioni i Greqisë në marrëveshjen e Turqisë me BE-në. Ai ka folur gjithashtu edhe për ligjin e gjuhëve në parlamentin maqedonas. /abcnews.al


Një koment

  • zemri saliu

    13/06/2018 at 16:07

    Ky eshte vetem nje bullice per ata qe kuptojn se cka eshte bullica, nje kafsh e trashur me ngjyre te zeze

    Reply

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono