Ministri gjerman pas takimit me Ramën: Të mirëpritura reformat
epa05210639 German government's Minister of State for European Affairs Michael Roth at the start of foreign affairs council in Brussels, Belgium, 14 March 2016. The Council will discuss Iran, in particular the areas of re-engagement and the bilateral agenda. It will address the Middle East peace process and will also examine the latest developments in Libya and relations with Russia. EPA/LAURENT DUBRULE

16:49 | 11/05/2018

 

Pas takimit me Kryeministrin Edi Rama ministri gjerman i shtetit për çështjet europiane Michael Roth ka komentuar në një postim në rrjetin social. “Takim me të vërtetë i mirë me kryeministrin Edi Rama në afrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian. Shumë të mirëpritura reformat e vazhdueshme të qeverisë. Le të vazhdojmë. Ju mund të mbështeteni tek ne” -thotë ministri Gjerman Roth, i cili e mbyll komentin e tij  me tre flamuj, atë shqiptar të Bashkimit Europian dhe flamurin gjerman. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono