Miliona për Ardian Memën, Tiranës i kushton shkarkimi i trajnerit

08:51 | 15/11/201908:510

Shkarkimi i Ardian Memës i ka kushtuar Tiranës. Klubi bardheblu, që vendosi të mbyllë bashkëpunimin me trajnerin kryeqytetas për ta zëvendësuar me Julian Ahmatajn, duhet të ulej e të fliste me të për kontratën.

Së fundmi palët kanë gjetur edhe gjuhën e përbashkët për detajet. Sipas asaj që shkruan gazeta “Panorama Sport”, klubi i Tiranës duhet të derdhë në llogarinë e Memës shumën e 30 milionë lekëve.

Mema u largua nga Tirana në muajin tetor, pas humbjes së pësuar me Bylisin. Pas ndeshjes ai lëshoi disa deklarata që normalisht nuk u pritën mirë dhe do të ndikonin në raportin e tij me futbollistët. Në klubin bardheblu prej kohësh ishin të lëkundur dhe u pa e udhës që të bënin një lëvizje në pankinë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono