Milinkoviç i paraqet dorëheqjen presidentit Gjici

11:27 | 10/12/201711:270

Mladen Milinkoviç mbetet sërish trajner i Kukësit edhe pas humbjes me Lushnjen. Presidenti Gjici nuk pranoi dorëheqjen dhe i dha edhe një shans në krye të skuadrës.

Me siguri ishte humbja më e hidhur në karrierë.
Mladen Milinkoviç nuk e donte veten gjatë ndeshjes ndaj Lushnjes në “Zeqir Ymeri” dhe katastrofa e Kukësit të tij me shifrat 1-3 e bëri që ta kishte të lehtë vendimin që duhej të merrte.

Milinkoviç: “Është turp, një turp i madh, duke filluar nga ne, nga stafi teknik e duke përfunduar tek lojtarët. Kur pëson një humbje të tillë turpëruese edhe unë s’gjej fjalë si të shprehem. Unë e kam marrë vendimin tim, por do t’ia them më parë presidentit, pastaj do ta bëj publik”.

Milinkoviç u takua me presidentin Gjici dhe besohet se i paraqiti dorëheqjen, edhe pse numi 1 i klubit i dha edhe një shans.
Në të kundërt, fitorja e bëri me krahë trajnerin e Lushnjes, Hysen Dedjen.
Shkodrani u shpreh i bindur sesi do të jetë e ardhmja.

Dedja: “Mendoj se kjo na ndihmon shumë, përveç 3 pikëshit na ndihmon shumë dhe në anën psikologjike të këtyre djmeve. Se nuk jemi në, të marr shembullin, të më falin, si ekipi i vjetshëm i Peshkopisë që u dorëzua që në fillim. Ne do të luftojmë deri në fund. Mendoj që me këtë grup lojtarësh, me këtë skuadër kështu si stërviten ne do të shpëtojmë”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono