Milani “djersin” por ia del, mposht Bolognan në transfertë

22:47 | 08/12/201922:470

Milani ka fituar 2-3 në transfertë përballë Bolognas. Kuqezinjtë e drejtuar nga Stefano Pioli kërkonin me doemos fitoren dhe pas 90 minutave ia dolën.

“Djalli” e nisi shumë mirë ndeshjen, me Piatek që shënoi në minutën e 15-të. Bomberi polak u rikthye pas dy muajsh në listën e golashënuesve.

Në minutën e 32-të, mbrojtësi Hernandez dyfishoi për Milanin, por 8 minuta më vonë, shënoi autogol, duke çuar shifrat në 1-2.

Bonaventura shënoi në minutën e parë të pjesës së dytë, për të rikthyer avantazhin e dy golave. Sansone në minutën e 84-ët çoi shifrat në 2-3 dhe rihapi ndeshjen, por Milani u mbrojt në minutat e mbetura dhe mori tri pikë të arta./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono