Milan i rikthehet objektivit të verës, synon mesfushorin e Juves

20:20 | 17/01/202020:200

Milan po kërkon një mesfushor dhe ka hedhur sytë nga Juventusi. Maldini, Boban dhe Pioli pëlqejnë shumë Emre Can, të pakënaqurin e madh të bardhezinjve. Sportmediaset raporton se kuqezinjtë e tentuan gjermanin edhe në gusht, por ai preferoi të qëndronte tek ekipi aktual.

Ditët e para të shtatorit erdhi përjashtimi nga lista e Champions League dhe veprimi i trajneri Sarri u prit keq nga 26-vjeçari. Prej atij momenti ka luajtur shumë pak (vetëm 8 ndeshje) dhe shumë keq. Emre Can qëndroi në stol edhe në ndeshjen e mbrëmjes së kaluar kundër Udineses në Kupën e Italisë. Diçka e tillë i ka dhënë fund durimit të tij, teksa kalimi në Milanon kuqezi e tundon.

Mesfushori dëshiron të aktivizohet, pasi nuk mund të humbasë grumbullimin me Gjermaninë në Europian. Marrëdhëniet midis dy klubeve të mëdha italiane janë shumë pozitive dhe shumë shpejt mund të vijë akordi i transferimit të lojtarit nën urdhrat e Stefano Piolit. /abcnews.al

 

Emre Can

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono