Mijëra protestues në Hong Kong një ditë pas përplasjeve të dhunshme me policinë

11:38 | 12/11/201911:380

Protestat në Hong Kong vijojnë dhe një ditë pas përplasjeve të dhunshme mes manifestuesve dhe policisë, me nëj apel të ri për grevë të përgjithshme.

Me mijëra persona u mblodhën në qendër duke shfrytëzuar pushimin e drekës dhe bllokuan rrugët kryesore, njësoj si një ditë më parë. Shërbimet e transportit u paralizuan sërish, ndërsa një grup të rinjsh aktivistë me maskë janë parë sërish në disa rrugë të ndryshme të vendit. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono