Meta viziton Pustecin: Minoriteti maqedonas, pasuri e Shqipërisë

14:00 | 05/01/2018

Presidenti i Republikës Ilir Meta po zhvillon një vizitë zyrtare në Bashkinë e Pustecit. Kreu i shtetit shqiptar zhvilloi nje takim me nënkryetarin e bashkise Andon Jani dhe anëtarët e Këshillit Bashkiak të cilët i shprehën mirënjohjen për vëmendjen e treguar ndaj minoritetit maqedonas. Presidenti Meta nga ana e tij vlerësoi minoritetin maqedonas si pasuri për Shqipërinë, ndërsa i garantoi vëmendje të përhershme. Meta tha se është i angazhuar për të ruajtuar dhe promovuar vlerat dhe traditat e këtij minoriteti. Ndërkohë kërkoi bashkëpunimin e të gjithëve në mënyrë që Bashkia e Pustecit, siç u shpreh ai, të jetë ndër më të begatat./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono