Meta tifozëve kuqezi për ndeshjen me Islandën: Mos harroni humbjen e Brazilit me Gjermaninë

09:43 | 10/09/201909:430

Ndeshjen Shqipëri-Islandë do ta shikojë edhe Presidenti i Republikës, Ilir Meta. Në një postim në rrjetet sociale, kreu i shtetit thotë që nuk e kishte në plan të shkonte sot në “Elbasan Arena”, por e sheh si detyrim ndaj kombëtares pas shkëlqimit në Europianin e Francës. Ai u bën thirrje tifozëve që të bashkohen në këtë moment të vështirë të skuadrës.

“Shpesh tifozët kërkojnë vetëm fitore, por topi është i rrumbullakët. E di që shumë tifozë janë mërzitur nga humbja me Francën, kampionen e botës, por mos harroni si humbi Brazili me Gjermaninë 1-7. Le të mësojmë dhe nga tifozët e Kosovës, që pikërisht kur ekipi është në disavantazh, ndizen më shumë në përkrahjen e ekipit. Sot në “Elbasan Arena” me Kuqezinjtë”, shkruan Meta në Facebook.

Kombëtarja e futbollit pësoi një humbje të thellë me kampionët e botës, 4-1. Kjo ndeshje zhgënjeu shumë tifozët pasi shpresat për një kualifikim për në Euro 2020 pothuajse janë shuar.

Shqipëria ndodhet në vendin e katërt në Grupin H me 6 pikë. Kuqezinjtë janë pas Islandës, Turqisë dhe Francës të cilat kanë nga 12 pikë. “Gjelat” janë në krye të tabelës së klasifikimit në grupin H./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono