Meta takon pasdite partitë e opozitës, Rama fushatë në Lushnje

10:20 | 12/06/201910:200

Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama do të jenë të pranishëm ditën e sotme në orën 11:00 në Kosovë në kuadër të festimeve për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës. Në këtë ceremoni do të marrë pjesë edhe ish-presidenti amerikan Bill Clinton.

Axhenda e tyre për politikën e brendshme do të ndahet gjatë pasdites. Kryetari i shtetit në orën 19.00 do të presë në një takim partitë e grupimit të qendrës së djathtë. Burime nga institucioni i presidencës bëjnë të ditur se Presidenti Meta do të nisë sot konsultimet e para me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve.

Ndërsa kryeministri Rama do të vazhdojë takimet elektorale në Lushnje e Divjakë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. /ABC news Albania 24/7

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono