Meta: S’do të trajtoj më falje, asnjë person të dënuar për dhunë në familje

15:21 | 01/02/201815:210

President i Republikës Ilir Meta thotë se gjatë mandatit të tij nuk do të trajtojë më falje të dënimit, asnjë person i cili është dënuar për dhunë në familje. Njëkohësisht kreu i Shtetit shprehet se do kundërshtojë çdo amnisti të veprave penale të dhunës në familje apo të lidhura me to. Presidenti mori pjesë në koncertin e bamirësisë “Ende ka jetë” ku solli në vëmendje rastet e fundit tragjike të Ariela Muratit dhe Fildez Hafizit. Meta apeloi për një bashkëveprim të ri e të fuqishëm të institucioneve për të rritur fuqinë denoncuese ndaj çdo rasti dhune dhe ndëshkimin maksimal të këtyre krimeve./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono