Meta reagon për tragjedinë e familjes në Bulqizë: Thellësisht i tronditur!

16:34 | 14/02/202016:340

Presidenti Ilir Meta reaguar për tragjendinë e ndodhur në familjen Tola ditën e sotme në Bulqizë, ku nëna dhe dy fëmijët humbën jetën si pasojë e helmimit nga gazi.

Kreu i shtetit shprehet i tronditur nga kjo ngjarje, ndërsa uron shërim të shpejtë për vajzën tjetër të familjes, e cila ndodhet në spital.

Thellësisht i tronditur nga tragjedia në Ostren të Bulqizës. Duke ndarë dhimbjen e madhe me familjen Tolaj, të afërmit dhe mbarë komunitetin e Bulqizës, shpreh ngushëllimet më të sinqerta dhe uroj shërim sa më të shpejtë të vajzës së mitur që po merr ndihmën mjekësore. Do të jemi gjithmonë pranë familjes Tolaj!”, shkruan Meta.

3 pjesëtarët e familjes humbën jetën tragjikisht si pasojë e rrjedhjes së gazit brenda banesës së tyre. Ata u gjetën pajetë nga një afërme e tyre e cila menjëherë njoftoi ambulancën për ndihmë mjekësore. Ngjarja e rëndë ndodhi paraditen e sotme, në Ostrem të Bulqizës, në familjen e Ylber Tolës. /abcews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono