Meta publikon foton e Ramës me Merkel: Zbatimi i kushteve të Bundestagut rruga e duhur drejt BE

13:39 | 27/01/202013:390

Pas përfundimit të fjalës së përbashkët në kancelares Angela Merkel dhe kryeministrit Edi Rama ku Merkel shprehu gatishmërinë e shtetit gjerman për të ndihmuar Shqipërinë si në lidhje me konferencën e donatorëve për procesin e rindërtimit pas tërmetit, ku Merkel konfirmoi pjesëmarrjen e Gjermanisë, edhe në lidhje me nisjen e bisedimeve për procesin e integrimit të Shqipërisë në BE, ka reaguar presidenti Ilir Meta.

Përmes një statusi në rrjetet sociale Meta ka përshëndetur angazhimin e përsëritur të Merkel për çeljen e negociatave, gjithashtu Meta shkruan se, zbatimi i 9 kushteve të Bundestagut Gjerman, janë harta më e sigurt e rrugës evropiane të Shqipërisë.

“Përshëndes angazhimin e përsëritur të Kancelares Angela Merkel për çeljen e negociatave të anëtarësimit ndërmjet Shqipërisë dhe Bashkimit Europian. Zbatimi i 9 kushteve të Bundestagut me rezultate të prekshme dhe të qëndrueshme, janë harta më e sigurt e rrugës europiane të Shqipërisë!”, shkruan Meta./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono