Meta pret zyrtarin e DASH, diskutojnë për situaten politike dhe rrugëdaljet

21:21 | 09/04/201921:210

Gjatë qëndrimit në Tiranë, Zëvendës ndihmës Sekretari i Shtetit për Europën, Metju Palmer është takuar edhe me presidentin e vendit Ilir Meta. Kreu i shtetit, e cilësoi takimin të hapur dhe miqësor. Sikurse bën të ditur presidenti, me zyrtarin e lartë të DASH ka diskutuar mbi situatën e vështirë politike në vend dhe rrugëdaljet për të ecur përpara.

“Interes i ndërsjellë për forcimin e demokracisë dhe shtetit të së drejtës, që qëndrojnë në themel të partneritetit strategjik mes dy vendeve”, shkruan Meta në rrjetin social Facebook. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono