Meta përshëndet arrestimin e Balilit

12:43 | 15/01/201912:430

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka folur nga Lezha për arrestimin e Klement Balilit. Ai ka folur gjithashtu edhe për dekretimin e kryministrit Edi Rama si ministër i Jashtëm.

“Për këtë çështje besoj se e kam dhënë një përgjigje dje dhe do të jap një përgjigje të qartë, të përgjegjshme, shteruese me qetësi, por pa dashuri brenda afatave kushtetuese”, tha ai përsa i përket dekretimit të Ramës si ministër i Jashtëm.

Ndërkohë përsa i përket dorëzimit të Balilit, Meta thekosi: “Përshëndes ndalimin e Klement Balilit. Një person me probleme mjaft serioze të ligjit dhe me këtë rast dua të falenderoj jo vetëm agjencitë ligjzbatuese, por edhe partnerët ta ndërkombëtare për presionin e gjithanshëm për të arritur këtë rezultat sot”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono