Meta inspekton situatën në Berat

14:23 | 03/12/201714:230

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, inspektoi situatën e krijuar nga reshjet e dendura të shiut në qytetin e Beratit, ku u takua edhe me disa nga banorët e prekur, të cilët ishin strehuar në konviktin e shkollës industrial. Presidenti bëri apel për të pasur kujdes edhe në të ardhmen, me sytë nga dimri i vështirë që bëhet i paparashikueshëm.

Presidenti Ilir Meta vizitoi qytetin e Beratit ku u njoh nga Prefekti i qarkut në lidhje me situatën e krijuar nga reshjet e dendura të shiut dhe mesat e marra për të përballuar emergjencën. Kreu i Shtetit u takua edhe me disa banorë të prekur nga përmbytjet, të cilët ishin strehuar në konviktin e shkollës industrial të Beratit.
Presidenti kërkoi që bëhet kujdes për muajt në vijim, në kushtet kur dimri i vështirë e bën të pamundur parashikimin./abcnews.al

 

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono