Meta i dorëzon flamurin sportistëve që do përfaqësojnë Shqipërinë në Tarragona 2018

13:32 | 18/06/2018

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka pritur ekipin sportiv që do përfaqësojë Shqipërinë në Lojrat Mesdhetare “Tarragona 2018”, që do të mbahen në Spanjë.

Kreu i shtetit ka nënvizuar se “sporti është një element i çmuar që na ndihmon në rritjen e identitetit kombëtar, për të qenë sportistë të mirë dhe qytetarë të devotshëm”

Presidenti Meta i dorëzoi Flamurin Kombëtar kampionit të Ballkanit dhe Evropës në kërcimin së gjati, atletit Izmir Smajlaj, me urimin që ekipi shqiptar të arrijë rezultate të larta, e sa më shumë medalje, në këtë Vit Mbarëkombëtar të Skënderbeut. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono