Meta: E di se kujt do t’ia delegoj autoritetin për marrëveshjet ndërkombëtare

13:42 | 23/01/2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta nuk pranon të shprehet për vendimin e kryeministrit Edi Rama për delegimin si ministër i jashtëm tek zëvendës ministri i padekretuar prej tij Gent Cakaj. I pyetur nga gazetarët gjatë një aktiviteti në Kamzë, kreu i shtetit tha se i ka shumë të qarta kompetencat e tij se cilit institucion mund t’ia delegojë autoritetin kushtetues për të lidhur marrëveshjet ndërkombëtare në emër të Republikës së Shqipërisë. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono