Meta declares that a foreign embassy threatened his spokesman

16:31 | 21/11/201916:310

President Meta through a social media announcement has declared that today a foreign embassy in Tirana has threatened President Tedi Blushi’s spokesman for a status on his social network Facebook.

According to Meta spokesman Blushi was told that it had 30 minutes to delete the status, otherwise there would be consequences.

“Yes, my spokesman, Mr. Tedi Blushi has been threatened on behalf of a foreign Embassy in Tirana, to wipe a post made this morning due to the task within 30 minutes.

“I requested immediate investigation,”the president writes./abcnews.al

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono