Messi: Sfidat ndaj Realit më të bukura kur ishte CR7, të gjithë janë zbavitur

15:15 | 14/01/202015:150

Leo Messin e ka marrë malli për duelet dhe rivalitetin ndaj Cristiano Ronaldos kur portugezi i Juventusit ishte pjesë e Real Madrid. “Pleshti” dhe CR7 kanë dominuar futbollin vitet e fundit dhe vazhdojnë të emocionojnë me performancat dhe golat e shënuar.

Në një prononcim për kanalin zyrtar të La Ligës spanjolle, kapiteni i ekipit katalanas tregohet i sinqertë në lidhje me betejat kundër Ronaldos dhe beson se të gjithë tifozët janë zbavitur pafund nga rivaliteti dhe dominimi i tyre.

Sfidat kundër Real Madrid kanë qenë gjithmonë të veçanta, por kur ishte Ronaldo ishin edhe më të veçanta. Rivaliteti sportiv mes nesh do të ekzistojë gjithmonë. Po zgjat prej vitesh dhe nuk është e thjeshtë të qëndrosh kaq gjatë në nivele të larta, sidomos kur je pjesë e skuadrave kompetitive si Barcelona dhe Real Madrid.

Dueli mes nesh ka qenë shumë i bukur në nivelin personal, mendoj se edhe njerëzit janë zbavitur, qofshin tifozë të Barcelonës, Realit apo çdo skuadre tjetër. Tani i përket së shkuarës, duhet të shohim përpara“, thekson Leo Messi. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono