Messi ndryshon jetën private për të mbetur numri 1

08:40 | 11/10/2018

Lionel Messi ka bërë një ndryshim të madh në jetën e tij. Kampioni i Barcelonës dëshiron që të vazhdojë karrierën në nivele të larta dhe të fitojë trofe për të kënaqur fëmijët e tij.

Në moshën 31-vjeçare nuk tregon shenja lodhjeje.

Lionel Messi, tashmë kapiten i Barcelonës, vazhdon të fitojë trofe, e të shkëlqejë, dhe kjo i detyrohet një ndryshimi të rëndësishëm të bërë nga ai. Argjentinasi ka hequr dorë nga jeta disi e shpenguar që ka bërë tradicionalisht dhe që rrezikonte t’ia shkurtonte karrierën.

Të kuptohemi, ai nuk e ka tepruar kurrë, as me pijen, ushqimin apo jetën e natës, por futbolli profesionist kërkon thuajse përsosmëri. Messi ka hequr dorë nga pija e tij e preferuar, vera, po ashtu ka pakësuar një kafe tradicionale argjentinase që e pëlqente shumë.

Për më tepër, ka ulur konsumin e mishit, edhe pse ky ishte një nga përbërësit më të rëndësishëm të dietës së tij prej vitesh. Gjithashtu, kapiteni katalanas është bërë edhe më shumë familjar sesa ka qenë, duke shpenzuar shumë më tepër kohë në shtëpi.

Në moshën 31-vjeçare, ai nuk dëshiron të nisë rënien e formës, sepse i ka vënë vetes një synim të rëndësishëm. Djali i tij i madh, Tiago, është bërë 6 vjeç, ndërsa djali i dytë, Mateo, ka mbushur 3, dhe Mesi dëshiron që fëmijët ta shohin duke luajtur futboll e duke fituar.

Si një baba i mirë, ai kërkon që ata të kënaqen dhe të jenë të krenarë për të./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono