Mesi shpëton Barcelonën

09:54 | 01/04/201809:540

Lionel Mesi tregoi edhe një herë se përse cilësohet si futbollisti më i mirë në botë. Edhe pse luajti si zëvendësues shpëtoi Barcelonën nga humbja e parë e sezonit në kampionatin spanjoll.

Mbeteshin vetëm 2 minuta lojë, në stadiumin e Seviljes, dhe një nga arritjet më të mëdha të sezonit dukej se do të merrte fund. Barcelona ishte në prag të humbjes së parë në La Liga, me skuadrën vendase që kryesonte 2-0. Franko Vaskez dhe Luis Muriel kishin shënuar golat për Seviljen, që po shkonte drejt një fitoreje të madhe, dhe Barça drejt humbjes së parë të sezonit.

Gjithsesi, trajneri Ernesto Valverde, kishte ende një “as nën mëngë”, dhe kë tjetër përveçse Lionel Mesin, e prania e tij solli barazpeshën. Argjentinasi hyri në fushë në minutën e 58-të, por me durim priti momentin e tij, ndërsa ndryshoi fytyrën e skuadrës. Deri në atë moment, katalanasit nuk arrinin të mbanin topin, por sapo “Mjeshtri” hyri në lojë, nisi “recitali”. Luis Suarez shkurtoi diferencën e golave në minutën e 88-të, ndërsa Mesi kishte krijuar më parë raste për shokët e tij. Pas goditjes së dy shtyllave, dhe pas rrjetës së Suarezit, erdhi goditja e Mesit./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono