Mesfushori i Milanit në merkato, dy klube londineze pas tij

23:22 | 14/01/202023:220

Arsenali është i interesuar të nënshkruajë me Franck Kessie. Corriere Dello Sport raporton se “Topçinjtë” e Londrës dhe skuadra tjetër e Premier League, West Ham United, janë gati të paguajnë deri në 20 milion euro për mesfushorin.

Kessie ka qenë një lojtar i rëndësishëm për gjigantët italianë që nga koha kur u bashkua nga Atalanta dy vite e gjysmë më parë. 23-vjeçari tashmë ka bërë 16 paraqitje në Serie A këtë sezon, duke qenë një lojtar konstant.

Me problemet në mesfushë tek Arsenali, duket se Topçinjtë mund të bënin me një mesfushor që është i aftë të mbulojë shumë kilometra. Çmimi i raportuar prej 20 milion duket si një pazar i mirë për një lojtar që ka potencialin të bëhet një nga futbollistët më të mirë në Europë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono