Mesazhi që bëri nënat të qajnë…

22:23 | 10/09/2018

Dita e parë e shkollës është emocionuese për të gjithë fëmijët. Ndarja nga prindërit bëhet shumë e vështirë për ta.

Por emocionuese dhe e vështirë është edhe për prindërit, të cilët tashmë duhet t’i lënë fëmijët nën kujdesin e disa të huajve. Për ta përballuar këtë moment menduan dy mësues në Gloucester dhe falë një mesazhi, ata bënë të qajnë shumë nëna.

Zoti Barwell dhe Zonjusha Sian nga shkolla fillore Kingsholm C mirëpritën fëmijët, ndërsa prindërve u dhanë nga një zarf me një mesazh përpara.

Në fakt ishte një poemë që lexonte:

“Dita më në fund erdhi dhe tashmë je vetëm,

Ulu qetësohu dhe mendo si u rritën,

Shaminë e ke kur të qash,

Dhe tani që janë në shkollë, kujtohu që koha ikën,

Dhe ndërsa ha vaktin tënd, mos u shqetëso,

Ne që tani i duam të vegjlit tuaj të çmuar”.

Dy mësuesit shënuan emrat dhe brenda zarfeve kishin vendosur një shami, çaj dhe një copë të vogël çokollate.

“Të gjitha nënat janë duke lotuar në këto momente”, tha një nënë pasi lexoi mesazhin./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono