Meta nuk i ndahet Referendumit, mesazhi që ka sot

11:19 | 22/11/201911:190

Teksa Komisioni Hetimor i ngritur për kontrollin e ligjshmërisë së veprimeve të Presidentit Ilir Meta ka nisur mbledhjen, kreu i shtetit ka ndarë një mesazh.

Meta ka zgjedhur rrjetet sociale, teksa kujton se sot është dita e referendumit, ku qytetarët vendosën për Kushtetutën, ndërsa thekson se është koha për një të ri.

“Sot është dita e Referendumit të tradhtuar. KOHA PËR REFERENDUM TË RI!”, shkruan Meta.

Ditën e djeshme Meta sfidoi hapur kryeministrin Edi Rama duke i kërkuar Referendum për çështjen e Gjykatës Kushtetuese, pas ngërçit të krijuar./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono