Mesazhi i Bundestagut për Shqipërinë, Bardhi: I qartë, pa plotësuar kushtet s’ka negociata

20:59 | 20/10/201920:590

Partia Demokratike e lexon ndryshe nga mazhoranca mesazhin e përcjellë nga grupet parlamentare të CDU/CSU në Gjermani. Në një reagim për mediat, Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi falenderoi Bundestagun gjerman për mbështetjen ndërkohë që kujtoi se pa plotësuar kushtet, Shqipëria nuk do të mund të çele negociatat.

“Mesazhi është i qartë: Pa plotësuar kushtet e vëna nuk ka asnjë mundësi për Shqipërinë për të hapur negociatat. Koha e propagandës ka mbaruar! Shqipëria nuk mund të mbetet peng i qeverisjes së dështuar dhe të refuzuar të Edi Ramës”, thotë në reagimin e tij, numri dy i PD, Gazmend Bardhi.

Dy përfaqësuesit e lartë gjermanë kërkuan që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të vijojnë me reformat, duke premtuar mbështetje për rrugëtimin drejt Bashkimit Europian./ABC News Albania 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono