Mesazhi fantastik i Wijnaldum, holandezi “shuplakë” racizmit!

23:01 | 19/11/201923:010

Mesfushori i Liverpool, Giorgino Wijnaldum, shënoi tre gola në takimin mes Belgjikës dhe Qipros, tripleta e parë e tij me kombëtaren dhe e dyta në karrierë. Tripleta e parë erdhi në vitin 2015, gjatë kohës kur Wijnaldum luante me Newcastle.

Megjithatë, nuk ishin golat ata që morën vëmendjen më të madhe, por mesazhi që Wijnaldum përcolli për tifozët e pranishëm në stadium dhe për ata që e ndoqën sfidën nga ekrani. Së bashku me mesfushorin e Barcelonës, Frenkie De Jong, holandezët u munduan të tregojnë se ngjyra nuk ka aspak dallim dhe të dy janë të barabartë e të njëjtë.

Ky ishte një mesazh shumë i fortë për botën e futbollit dhe me të gjitha incidentet raciste që kanë ndodhur kohët e fundit, erdhi në momentin e duhur!/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono