Merret vendimi, ja kur luhet finalja e Superkupës së Italisë

17:50 | 05/11/201917:500

Juventusi dhe Lazio do të përballen mes tyre për Superkupën e Italisë. Bardhezinjtë fituan titullin kampion sezonin e kaluar, të tetin rresht, ndërsa bardhekaltrit nga kryeqyteti triumfuan në finalen kundër Atalantës dhe fituan Kupën e Italisë për herë të shtatë në histori.

Finalja e këtij viti do të zhvillohet sërish në Arabinë Saudite. Edhe vjet u zhvillua në të njëjtin vend, por ndryshojnë vetëm qytetet.

“Zonja e Vjetër” mposhti 1-0 Milanin në Jeddah, ndërsa finalja e radhës do të luhet në Riad. Juventusi do të përballet për herë të tretë në shtatë vitet e fundit kundër Lazios për këtë trofe.

Bardhezinjtë fituan 4-0 finalen e vitit 2013, ndërsa lacialët ia dolën 3-2 në atë të vitit 2017. Finalja e këtij viti do të luhet me datë 22 dhjetor dhe ndeshja nis në orën 17:45. Bardhezinjtë nisen si favoritë, por ekipi i Inzaghit ka treguar se mund të befasojë dhe surprizojë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono