Merret peng dhe dhunohet një biznesmen në Durrës

19:42 | 16/04/2018

Një biznesmen 33- vjeçar i sektorit të ndërtimit është marrë peng për disa orë dhe është dhunur nga disa persona.

Shkak për këtë është bërë një borxh. prej 13 mijë eurosh që u kishte dy vëllezërve nga Durrësi.

Mësohet se shkak për pengmarrjen është bere moslikujdimi i shumës së një apartamenti që dy vellezërit me inicialet J.N dhe Xh.N ia kishin shitur.

Denoncimi për ngjarjen në polici është bërë nga biznesmeni, në momentin që është lënë i lire.

Pas marjes së deponimit menjëherë policia shpalli në kërkim dy vëllezërit  nga Durrësi, ndërsa arrestuan pronarin e mjetit të përdorur gjatë pengmarrjes. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono